آیا غزه کربلاست؟
مقایسه كربلا و غزه مساوی است با قیاس قیام خونین كربلا  با قیام وهابیان حرامزاده

بسم الله الرحمن الرحیم

بنای فکری حقیر بر این امر استوار شده است  که خودم را در گیر مسائل زود گذر و حاشیه ای که اثر تبلیغات و موج سواری سیاسیون است نکنم  واین امر تقریبا تبدیل به یک قرارداد اخلاقی مابین خودم با خودم شده است.

در این بین موضوع فلسطین و حمله اسرائیل به غزه موجی عجیب را به همت والای صدا و سیما(و البته یک دسته دیگر) در بین مردم ایجاد نموداز آنجا که بنده حقیر در طول مدت زندگانی نه چندان طولانی خود از این موجها زیاد دیده بودم بنا را بر این گذاشته بودم که زیادی احساساتی نشوم و ببینم عاقبت چه می شود اما مسیر بحث غزه و فلسطین امروز در بحث اعتقادی به جای رسیده است که دیگر جا دارد هر مسلمان و شیعه محب امیر المومنین وارد عرصه شود ووظیفه خود را انجام دهد.(البته وظیفه ای از جنس عمق)

 

همگان در این موضوع وارد عمل شدند.مسئولین عالی رتبه،روحانیون ،هنرمندان،ورزشکاران و همه کسانی که می توانستند به این موج شدتی ببخشد خود را موظف دیدند و وارد میدان شدند تا تنور فلسطین و غزه از گرمی نیافتد(خدا قبول کند)اما بعضی ها را هم به دلایل مختلف جو گرفت و پایشان را از گلیمشان درازتر نمودند و حرفهای زدند که موجب شد این پست را بنویسم،آن افراد چه کسانی بودند وچه گفتند را نمی خواهم یک به یک بنویسم چون هم وقتش را ندارم و هم گویندگان آنقدر ارزش ندارند که حرفشان را مطرح کنم. اما در بین همه سخنرانی ها یک سخنرانی بسیار درخشنده والبته در اوج احساس (در مقابل تعقل) بود و آن سخنرانی آقای سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران بود.ایشان در این سخنرانی عجیب ،مطالبی را گفت که بسیار قابل تامل است بخشی از آن سیاسی بود مثل تشویق ملت مصر به اغتشاش و... که بنده با آن کار ندارم و حتما دستگاه دیپلماسی کشور تذکر خواهند دادو بخشی به اعتقادات بر می گشت که یک جمله آن را نقل به مضمون می کنم:

اسرائیل نمود مجسم یزید است وکاری که اسرائییل می کند عین کاریست که یزید در کربلا کرد.

آقای خاتمی در هنگام گفتن این جمله از دوحالت خارج نبوده یا اینکه یزید و کارهای او را نمی شناخته و یا اینکه حماس و دولت مردان فلسطین را!!

آقای خاتمی مثل اینکه نمی دانسته که یزید در کربلا دستش به خون امام معصومی چون حسین علیه السلام آلوده شد و کسانی در کربلا کشته شدند که هر یک از اوتاد زمان خود بودند آیا کشته های فلسطین با کشته های کربلا قابل مقایسه هستند.یزید در سه سال حکومت خود امام حسین را کشت و کعبه را ویران کرد و مردم مدینه را قتل عام نمود و این کار با هیچ جنایتی در تاریخ قابل قیاس نیست .گویا آقای خاتمی فراموش کرده اند و یا مشاورانش ( البته اگرداشته باشند) یاد آوری نکرده اند که این فلسطین کدام فلسطین است.

البته نگاه بنده به بحث فلسطین از جنس عمق است و سطحی و در اثر تبلیغات(خداوکیلی جانسوز صدا و سیما) نیست، فلذا خواهش می کنم منصفانه به موضوع نگاه کنید اگر این بحث عزه تبدیل به یک انحراف اعتقادی نشده بود هیچگاه وارد این مقوله نمی شدم!!

حماسی که امروز شما می بینید همان حماسی است که در جنگ ایران و عراق ناجوانمردانه از اسلامیت صدام سخن می راند و ایران را به جرم رافضی بودن مطرود می دانست.

ودر زمانی كه صدام اعدام شد -مجلس فلسطین كه تقریبا اكثریت انان از حماس هستند سه روز را بخاطر مرگ صدام عزای عمومی اعلام كردند.

 

حماس و غزه به جهت اعتقادات وهابی و سلفی گری بعد از به درک رفتن ابومصعب زرقاوی  رهبر گروهک تروریستی القاعده نیز مجلس ختم گرفته بود و هم چنین با ارسال تعداد زیادی از افراد انتحاری فلسطینی از سوی جنبش مذکور برای کمک به الزرقاوی در جنایات او شرکت کرده و میتوان از انفجارهای روز عاشورا در کربلا در سال 2004 که منجرب به شهادت چهارصد شیعه مظلوم وکه تعداد زیادی از آنان ایرانی بودند  و هم چنین انفجار مسجد براثا در سال 2006 که صدها شهید برجای گذاشته بود نام برد.

ما هم از جنایات انسانی ناراحتیم و خوش نداریم هیچ دلی نالان باشد و قلبی مضطرب اما آیا ملت فلسطین وحماس نیز آنگاه که ملت مظلوم ایران زیر بمباران  صدام می لرزید برای ما اینگونه مایه گذاشتندو یا.....

ایرانیان ملت بزرگ و شریفی هستند و بدی را با بدی جواب نمی دهند و انسانیت را به خاطر گذشته بد دیگران فراموش نمی کنند اما بعید می دانم که ملت شیعه ایران که روزی خور اهل بیت است راضی باشد که امام حسین علیه السلام را کنار بگذارد و اهل بیت اورا با کسانی مقایسه نماید که یکی از رهبران آنها در مصاحبه شبکه الجزیره می گوید:

سننتصر على اسرائیل كما انتصر یزید على الحسین/ بر اسراییل پیروز خواهیم شد هم چون پیروزی یزید بر حسین "

ما به جهت منافع سیاسی می توانیم با ملت فلسطین همراه شویم اما از لحاظ اعتقادی محال است که بپذیریم " عزه کربلاست و  امروز تکرارعاشوراست.

زیرا که امام حسن خطاب به سید الشهدا فرمودند:

لا یوم کیومک یا ابا عبد الله -هیچ روزی مانند روز تو نیست ای حسین!!

امیدوارم که با این نوشتار برخورد سیاسی نشود و با دیده انصاف بدان نگریسته شود باید پذیرفت ما پیرو مکتبی هستیم که به ما آموخته است :

انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم -یا حسین

نوشته شده در تاریخ دوشنبه دوازدهم مرداد 1388    | توسط: شیعیان منتقم آل محمد    | طبقه بندی: معرفی ملعونین حرومزاده، دستور به سب و لعن ابوبكر و عمر و... لعنه الله علیهم، حب و بغض،     | نظرات()