ثواب درخواست از خدا به حق حضرت محمد صلى الله علیه و آله واهل بیت(ع)

امام باقر علیه السلام فرمودند: همانا بنده اى هفتاد پاییز در آتش مى ماند. كه هر پاییزى هفتاد سال است . آنگاه از خدا مى خواهد كه به حق محمد و اهل بیتش به او رحم كند.
خداى عزوجل نیز به جبرییل وحى مى كند كه فرود آى و بنده ام را از آتش ‍ خارج كن .
جبرییل عرض مى كند: چگونه در آتش فرود آییم ؟
خداوند مى فرماید: به آتش دستور داده ام براى تو سرد شود و ضررى به تو نرساند.
عرض كرردم : پروردگارا! جایش را نشانم بده .
مى فرماید: در چاهى ر سجیل است .
آنگاه جبریل در جاى او فرود آمده و او را از آتش بیرون مى كشد.
خداوند عزوجل از او مى پرسد: چند سال در آتش بودى ؟
عرض مى كند: نمى دانم .
خداوند مى فرماید: به عزتم سوگند كه اگر این چنین از من درخواست نمى كردى ، همچنان تو را با خوارى در آتش نگاه مى داشتم ؛ ولى بر خودم لازم نموده ام كه هیچ بنده اى از من به حق محمد و اهل بیت او درخواست آمرزش نكند، مگر این كه گناهى را كه مربوط به من و اوست ببخشم . 11

مجازات دشمن و منكر ولایت و جانشینى امیرالمومنین و شك كننده در این مطلب

1. امام صادق علیه السلام فرمودند: شرابخوار مانند بت پرست است و دشمن آل محمد بدتر از اوست .
عرض كردم : فدایت گردم چرا؟
فرمودند: زیرا بدون تردید بالاخره روزى شرابخوار مشمول شفاعت خواهد شد ، ولى اگر اهل آسمان و زمین دشمن اهل بیت را شفاعت كنند شفاعت آنها پذیرفته نخواهد شد .
2. راوى مى گوید: از امام كاظم علیه السلام شنیدم كه فرمودند: همانا خداوند عزوجل در وقت هر نماز براى بندگان مومن و معتقد خود رحمت مى فرستد و براى عده اى دیگر لعنت .
عرض كردم : براى چه كسانى ؟
فرمودند: براى كسانى كه حق ما را انكار كرده و ما را تكذیب كردند .
3. امام صادق علیه السلام نقل مى نماید كه امام باقر علیه السلام فرمودند: خداى متعال امام على علیه السلام را نشانه اى بین خود و خلقش قرار داده است كه و جز او نشانه دیگر نیست ؛ پیرو او مومن و منكر او كافر و كسى كه بر او شك كند ، مشرك است .
4. راوى مى گوید: از امام صادق علیه السلام شنیدم كه فرمودند: اگر همه مردم روى زمین ولایت امام على علیه السلام را انكار كنند ، خداوند همه آنها را عذاب نموده و به جهنم مى برد .
5. امام صادق علیه السلام فرمودند: جبرییل بر پیامبر صلى الله علیه و آله فرمود: خداوند به تو سلام رسانیده و مى فرماید: آسمانهاى هفتگانه و آنچه در آنهاست و نیز زمینهاى هفتگانه و آنچه روى آنهاست و را آفریده و هیچ مكانى را ارجمندتر از ركن و مقام نیافریدم . اگر بنده اى از هنگامى كه آسمانها و زمینها را آفریدم در این مكان به درگان من دعا كند ، سپس در حالى كه منكر ولایت على علیه السلام است مرا ملاقات كند: او را به صورت به جهنم مى افكنم .
6. میسربیاع زطى گوید: به دیدن امام صادق علیه السلام رفته و به او عرض كردم : فدایت گردم ! همسایه اى دارم كه فقط با صداى او بیدار مى شوم یا قرآن خوانده ، آیات آن را تكرار كرده و گریه و تضرع مى كند ، یا با گریه و تضرع دعا مى كند ، مى گویند او از همه حرامهاى خداوند پرهیز مى كند .
آن حضرت علیه السلام فرمودند: اى میسر! آیا اعتقادات تو را هم دارد؟
عرض كردم : خداوند مى داند .
سال آنده كه به حج رفتم ، از اعتقادات او پرسیدم : معلوم شد كه اصلا ولایت اهل بیت را ندارد . دوباره به دیدار آن حضرت رفته و از آن مرد سخن گفتم .
او دوباره سوال سال گذشته را تكرار نموده و فرمودند: آیا به اعتقادات تو معتقد است ؟
عرض كردم : خیر .
فرمودند: اى میسر كدام نقطه زمین محترم تر است ؟
عرض كردم : خدا و رسول او و پسر رسولش داناترند .
فرمودند: اى میسر! بین ركنو مقام یك گلزار از گلزارهاى بهشت و بین قبر رسول خدا و منبر او نیز گلزار دیگرى از گلزارهاى بهشت است . اگر خداوند عمر بنده اى را آن قدر طولانى نماید كه هزار سال بین ركن و مقام و بین قبر رسول خدا و منبرش ، او را عبادت كند؛ آنگاه همان گونه كه قوچ زیبا را ذبح مى كنند ، او را مظلومانه در بسترش بكشند و سپس بدون ولایت ما خداوند عزوجل را ملاقات كند ، سزاوار است كه خدا او را با صورت به آتش جهنم بیفكند .

مجازات قدریه

امام صادق علیه السلام فرمودند: بدعت گذاران را در روز قیامت مى آورند و همان گونه كه بینى سفید در گاو سیاه نمایان است ، قدریه نیز در میان آنها مشخص هستند . خداوند خطاب به آنها مى فرماید: چه هدفى داشتید؟
مى گویند هدف ما را رضایت تو بود .
خداوند مى فرماید: از شما چشم پوشیده و گناهانان را بخشیدم جز قدریه ؛ زیرا بدون شك آنها از راهى كه نمى دانستند؛ مشرك شدند .

مجازات مدعى امامت در صورتى كه امام نباشد

امام صادق علیه السلام فرمودند: كسى كه اهل امامت نباشد و ادعاى امامت كند كافر است .

مجازات قابیل ، نمرود ، دو نفر از بنى اسرائیل كه قوم خود را یهودى و مسیحى كردند ،فرعون و دو نفر از این امت

راوى مى گوید از امام صادق علیه السلام شنیدم كه فرمودند؛ در روز قیامت ، عذاب هفت نفر از همه سخت تر است : فرزند حضرت آدم علیه السلام كه برادرش را كشت ؛ نمرود كه با ابراهیم علیه السلام در مورد خداوند بحث و خدا را انكار كرد؛ دو نفر از بنى اسرائیل كه قوم خود را یهودى و مسیحى نمودند؛ فرعون كه گفت : من بالاترین خداى شما هستم ؛ و دو نفر از این امت كه یكى از آنها بدتر از دیگرى است و در تابوتى شیشه اى در زیر جهنم در دریاهایى از آتش قرار دارد .

مجازات دروغ بستن بر خداوند عزوجل ، پیامبر و ائمه

امام صادق علیه السلام فرمودند: دروغ بستن به خداوند عزوجل ، پیامبر صلى الله علیه و آله و امامان از گناهان كبیره است .
رسول خدا صلى الله علیه و آله فرمودند: هر كسى سخنى را كه گفته ام به من نسبت دهد؛ حتما در جهنم خواهد مرد .

نوشته شده در تاریخ دوشنبه دوازدهم مرداد 1388    | توسط: شیعیان منتقم آل محمد    | طبقه بندی: سوالات شیعه، معرفی كتاب،     | نظرات()