علامه محمدحسین فضل الله:
مهم اسلام است نه شیعه و سنی!!!!!!!!!!
(آخه دشمنی با اسلام و تشیع تا چه حد؟؟؟)

علامه سید محمدحسین فضل الله از مراجع تقلید لبنان، طی اظهاراتی به انتقاد از برخی علمای افراطی شیعه و سنی پرداخت و گفت: مسأله مهم خود اسلام است و نه شیعه و سنی.


به گزارش شیعه آنلاین، علامه سید محمدحسین فضل الله در ادامه اظهارات خود گفت: بسیاری از علمای اسلام به ویژه افراطییون، در افزایش اختلافات مذهبی تأثیر زیادی دارند به طوریکه برخی از آنان به درجه تکفیر می‌رسند و متأسفانه پیروان دیگر مذاهب را تکفیر می‌کنند.


علامه فضل الله در ادامه، ضمن هشدار نسبت به تکفیر یکدیگر، گفت: در حال حاضر مسأله مهم خود اسلام است و نه شیعه و سنی. متأسفانه ما شاهد غرق شدن بسیاری از مسلمانان به ویژه علمای اسلامی در مسائل جانبی و ریز هستیم، در حالیکه به مسائل اساسی و اصلی هیچ توجهی نمی‌شود. علت این است که به مسائل جانبی و ریز مذهبی توجه بیشتری می‌شود و اصول دین که مشترکات است، فراموش می‌شود. از همین رو می‌بینیم هرگاه سخن از تقریب بین مذاهب اسلامی به میان می‌آید، فورا حرف موانع و مسائل غیرمهم وسط کشیده می‌شود.


این مرجع تقلید لبنانی در ادامه افزود: متأسفانه امروز مسائل سیاسی با مسائل مذهبی مخلوط شده و این اختلاط نتیجه بسیار بد و منفی در پی داشته است. مشکل این است که بر سر اختلافات به صورت علمی بحث نمی‌شود بلکه اختلاف به جدال کلامی کشیده می‌شود.


علامه محمدحسین فضل الله همچنین گفت: عدد مسلمانان در حال حاضر بیش از یک میلیارد و نیم است اما متأسفانه نقشی در تصمیم‌گیری‌های مهم و سرنوشت ساز در مسائل جهانی و حتی گاهی کشورهای خود ندارند.


فضل الله در پایان ضمن انتقاد از گسترش روابط اعراب و اسرائیل، افزود: متأسفانه تمام خط قرمزهای مسأله فلسطین، در جهان عرب از بین رفته و خط قرمزهایی که میان اعراب و رژیم صهیونیستی وجود داشت، به خط سبز تبدیل شده است.


اسلام راستین تشیع است و تشیع چیزی غیر اسلام نیست که بگوییم مساله اصلی اسلام است و نه تشیع.
این اظهارات بسیار عامیانه تر از آن است که شایسته باشد آن را یک مرجع!بگوید

متاسفانه ایشان را نمیتوان یک عالم دانست بلکه ایشان فقط یک سیاستمدار هستند و در مسائل دینی فقط سیاست را در نظر میگیرند
بلکه اگر ایشان یک مرجع شیعه بود با وجود تواتر احادیث تشیع درمورد شهادت حضرت صدیقه(سلام الله علیها) این امر را منکر نمی شد.

آقای فضل الله معتقد به وحدت است به معنای ذوب مذاهب در یکدیگر ایشان در گذشته نیز شهادت حضرت زهرا(سلام الله علیها)را به بهانه های وحدت گرایانه زیر سوال برده بودند
وحدت به هر قیمت چیزی نیست که مورد رضایت ائمه باشد

نوشته شده در تاریخ یکشنبه بیست و نهم شهریور 1388    | توسط: شیعیان منتقم آل محمد    | طبقه بندی: معرفی ملعونین حرومزاده، سوالات شیعه،     | نظرات()